داستان بازی ۴ God of War و تمام نکات منحصربفرد آن

ساخت وبلاگ
چکیده : God of War یکی از بازی‌های معروف و محبوب دنیای گیمینگ محسوب می‌شود که تاکنون در سه نس... با عنوان : داستان بازی ۴ God of War و تمام نکات منحصربفرد آن بخوانید :

God of War یکی از بازی‌های معروف و محبوب دنیای گیمینگ محسوب می‌شود که تاکنون در سه نسخه مختلف طراحی و عرضه شده است. این بازی طرفداران زیادی دارد که برای اجرای ورژن جدید آن صبورانه منتظر بوده‌اند. کمتر از چهار روز از عرضه بازی God of War گذشته است و کنار همه واکنش‌هایی که کاربران نسبت به این بازی از خود نشان داده‌اند، شاهد نقد و بررسی‌های تخصصی این بازی از سوی منتقدان حرفه‌ای بوده‌ایم که کاملا منصفانه به موارد متعددی اشاره کرده‌اند.

موبایلستان  دنیای فناوری و تکنولوژی فقط باعث راحتی بیشتر زندگی کاربران نشده‌ است. بلکه بخشی از آن بازی‌های کامپیوتری یا بازی‌های کنسول‌های بازی هستند که دری به دنیایی هیجان‌انگیز برای عاشقان گیم باز کرده است. این حوزه از تکنولوژی، با خلق بازی‌های مختلف و فراهم آوردن امکان تجربه هیجانات جدید برای کاربران محبوبیت زیادی پیدا کرده است. سازندگان بازی‌ها نیز در این زمینه کم نگذاشته‌اند و با طراحی و عرضه بازی‌های مختلف کاربران حرفه‌ای و گیمرها را خشنود کرده‌اند.

در این حالت گمانه‌زنی‌های متعددی درباره این بازی، شخصیت‌های اصلی آن و محیطی که بازی در آن جریان خواهد داشت، به گوش می‌رسد. عکس‌های منتشر شده از این بازی خبر از گرافیک بسیار بالا و محیط‌های هیجان‌انگیز جدیدی می‌دهد که کاربران می‌توانند در طول مراحل مختلف بازی آن‌ها را تجربه کنند. استودیو سازنده بازی با خلق محیطی جذاب و حرفه‌ای، کاربران را به دنیایی واقعی می‌برد که در آن کریتوس و پسرش آترئوس آماده هستند تا سفری جدید و پرخطر در مکان‌های ناشناخته و پر رمز و رازی را تجربه کنند.

بازی God of War برخلاف نسخه‎های پیشین که در یونان باستان جریان داشت، این بار در سرزمین‌های دیگری و در پیرامون افسانه‌های نورس به وقوع می‌پیوندد .موبایلستان  در این نسخه، آترئوس پسر کریتوس او را همراهی خواهد کرد. البته باید گفت آترئوس فقط به عنوان همراه و همسفر کنار پدرش حضور ندارد. بلکه در طی مراحل مختلف بازی با کمان خود او را همراهی و حمایت می‌کند. همچنین پسر کریتوس، نسبت به درک و فهم زبان نورس از پدر خود توانایی بیشتری داشته و در حل مسائل و معماهای پیش رو نقش مهمی ایفا خواهد کرد. در واقع می‌توان گفت این نسخه از بازی God of War با معرفی و حضور پسر کریتوس هیجان و حس و حال جدیدتری پیدا کرده است. ارتباط برقرار کردن کاربران بازی با آترئوس به سادگی انجام می‌پذیرد. چرا که این شخصیت نظیر پدرش، موجودی راسخ، سرسخت و جنگجویی قابل تحسین است که به خوبی هنرهای رزمی خود را در صحنه‌های مبارزه به نمایش می‌گذارد.

شروع بازی God of War

در ابتدای بازی کاربران با تصویری از شخصیت اصلی این بازی، کریتوس و پسرش آترئوس روبه‌رو می‌شوند که وسط یک دریاچه مه گرفته در قایقی نشسته‌اند و به سخنان موجود هولناکی که وسط دریاچه زندگی می‌کند، درباره خدایان نورس گوش می‌دهند. او به نقل شایعات مختلف درباره خدایان نورس برای این پدر و پسر مشغول است. کریتوس و آترئوس نیز جز برای چند سوال گاه و بی‌گاه که به درک بهتر حرف‌های او کمک می‌کند سخنان او را قطع نمی‌کنند. این سر عظیم‌الجثه، با کمی چاشنی حیله‌گری، شایعات مختلف را به گوش کریتوس و آترئوس می‌رساند. حالا این دو شخصیت می‌دانند مسیری سخت، طاقت‌فرسا و پر خطر را پیش رو دارند.

God of War

کریتوس، در این نسخه از بازی نقش یک پدر را به خوبی ایفا می‌کند. او ظاهر پخته‌تری دارد و به وضوح نسبت به پسرش محتاطانه‌تر عمل می‌کند.  موبایلستان  گرچه در این نسخه از بازی هم کریتوس جنگجویی حرفه‌ای و خشن خواهد بود، اما نسبت به پیش آرام‌تر شده و کاملا در نقش یک پدر جا افتاده است. همسر دوم او یعنی مادر آترئوس به تازگی مرده است و کریتوس تصمیم دارد خاکستر پیکر او را به بالاترین قله کوهستان منتقل کند.

در این صحنه از بازی، نمایی کلی از شخصیت کریتوس نمایان است که با تبر قرمز همیشگیش خود را آماده جنگ‌های پیش رو کرده، تا بتواند آرزوی خود برای رساندن خاکستر پیکر همسرش به قله کوه را تحقق بخشد. در همین نقطه سفر پدر و پسر آغاز شده و داستان بازی کلید می‌خورد.

موجودات افسانه‌ای مختلف در بازی

سازندگان بازی God of War در این نسخه نیمه خدای محبوب کریتوس را با الف‌ها، ترول‌ها، سربازان وحشی، و سایر موجودات اسطوره‌ای رو‌به‌رو کرده‌اند. این شخصیت اصلی در نسخه چهارم God of War قادر است حرکات بیشتری انجام دهد. مثلا با پرتاب تبر خود می‌تواند قابلیت‌های مختلف جنگی آن را به نمایش بگذارد و جمجمه دشمنانش را خرد کند. کریتوس می‌تواند نظیر یک بوکسور حرفه‌ای بجنگد و صحنه‌های مبارزه هیجان‌انگیزی را برای کاربران خلق کند. بنابراین گیمرها، نباید نسبت به لحظات جنگی این بازی نگرانی داشته باشند و می‌توانند بازی پر شوری را تجربه کنند.

به طور کل می‌توان گفت شخصیت‌های فرعی مختلفی در این نسخه از بازی God of War حضور دارند که با نقش‌های طولانی یا کوتاه در مسیر بازی تاثیر گذاشته و تغییرات مختلفی در ماجرای سفر و پیشبرد داستان این پدر و پسر ایجاد می‌کنند. برخی از این شخصیت‌ها به عنوان راهنما در طول مسیر بازی مواردی را به این دو مسافر گوشزد می‌کنند و بقیه آن‌ها در نقش دشمنان مختلف، سعی در نابودی کریتوس و آترئوس دارند که در جنگ‌های سنگین و مهیبی با آن‌ها رو‌به‌رو می‌شوند.

تغییرات مختلف بازی God of War

سازندگان بازی God of War در این نسخه تغییرات چشمگیری ایجاد کرده‌اند که واکنش‌های مختلفی از سوی منتقدان به همراه داشته است. گرچه در نهایت باید گفت همه سایت‌های معتبر بازی در جهان و همه منتقدان به کیفیت بی‌نظیر بازی، داستان هیجان‎انگیز و قابلیت‌های جذاب آن اعتراف کرده‎ و امتیاز بالایی به آن داده‌اند. این منتقدان با بررسی تغییرات نسخه جدید God of War، به موارد مختلفی اشاره کرده‌اند که مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه بررسی خواهیم کرد

 

مشاهده مطلب:  داستان بازی ۴ God of War و تمام نکات منحصربفرد آن

منبع:  موبایلستان 

...
نویسنده : ادمین بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 9 مرداد 1397 ساعت: 3:42